Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Anna Kendrick protagoniste në "Alice Darling”

Film  |  13.07.2021 Ora 8:15   
Anna Kendrick ka arritur marrëveshje për të qenë pjesë e dramës më të re “Alice Darling”.
 
Filmi do të jetë edhe i zhanrit trillier, dhe  Mary Nighy është caktuar ta drejtoj filmin e ri ri, me një skenar nga Alanna Francis.
 
Filmi përqendrohet në Alice, e cila sillet çuditërisht, duke mbajtur sekrete për të dashurin e saj (Charlie Carrick) nga dy miqtë e saj më të mirë (Wunmi Mosaku dhe Kaniehtiio Horn). Kur tre miqtë bëjnë një udhëtim jashtë qytetit, të gjitha sekretet zbulohen kur një vajzë lokale zhduket dhe i dashuri i Alice arrin pa njoftuar .
 
"Alice, Darling është një histori delikate, rreth detyrimit dhe kontrollit. Si regjisore, nuk mund të dëshiroja që një kast më i mirë aktorësh dhe krijuesish të talentuar të sjellin këtë histori të rëndësishme", ka thënë Nighy.
 
 
Xhirimet tashmë janë duke u zhvilluar në Kanada.  Kompania Lionsgate ka hequr të drejtat e shpërndarjes së filmit, i cili pritet të
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing