Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

“Greatest Showman”, filmi më i shkarkuar i të gjitha kohërave në Britaninë e Madhe

Film  |  24.06.2021 Ora 7:50   
Shitjet e shkarkimeve dixhitale këtë javë kanë arritur në 100 milion kopje të shitura në Mbretërinë e Bashkuar.
 
Deri më sot në 2021, mbi 8 milion filma janë blerë në shkarkim dixhital vetëm në Britaninë e Madhe,
 
Kryeshefi ekzekutiv i kompanisë Zyrtare të Grafikëve, Martin Talbot tha se arritja e shkarkimeve të filmit digjital prej 100 milion kopjeve është një moment historik për evolucionin e sektorit të videos.
 
"Pronësia e shkarkimeve të filmave tashmë ishte në rritje të shpejtë përpara fillimit të vitit 2020, por gjatë 18 muajve të fundit ajo është rritur me të vërtetë. Adhuruesit e filmit të të gjitha brezave kanë përqafuar komoditetin e argëtimit dixhital të ofruar menjëherë, gjithnjë të disponueshëm - dhe nuk kam asnjë dyshim se nuk do të vonojë shumë dhe ne do të festojmë historikun 200 milion”, ka thënë ai.
 
The Greatest Showman kryeson listën me 1.1 milion shitje dixhitale të shkarkimeve që nga  lansimi i tij në vitin  2018.
 
 
Në vendin e dytë është “Queen biopic Bohemian Rhapsody”, i ndjekur nga nga “Avengers: Endgame”, i cili u bë filmi dixhital me shitjen më të shpejtë të të gjitha kohërave pasi shiti mbi 335,000 shkarkime dixhitale në javën e tij të parë në vitin  2019.
 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing