Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Scarlett Johansson do të nderohet me Çmimin Amerikan të Kinemasë

Film  |  23.06.2021 Ora 8:24   
Scarlett Johansson do të marrë çmimin Çmimin Amerikan të Kinemasë
këtë vit.
 
Aktorja e “Black Widow”, do të pranoj çmimin në një ceremoni në hotelin “Beverly Hilton” më 18 nëntor dhe është zgjedhur për shkak të punës dhe reputacionit si një "artist i përkushtuar".
 
 “Karriera e Scarlett Johansson mishëron thelbin e çmimit të Kinematekës Amerikane”,  tha kryetari i bordit të Kinematekës Amerikane, Rick Nicita.
 
"Talenti i saj i madh ka shkëlqyer shumë nga debutimi i saj në film si fëmijë. Ajo ka luajtur në filma të pavarur me drejtorë të famshëm”, tha Nicita.
 
Vitin e kaluar, organizata jofitimprurëse i dha çmimin Spike Lee në një ngjarje virtuale për shkak të pandemisë së koronavirusit.
 
Ceremonia vjetore është një mbledhje fondesh për kompaninë, e cila zakonisht ka programe gjatë gjithë vitit në Santa Monica's Aero Theatre dhe Teatrin Egjiptian në Hollywood.
 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing