Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

"Ndejë Yjore" sot në Prishtinë

Të Tjera  |  22.06.2021 Ora 10:57   
Klubi i Astronomëve Amatorë të Kosovës - Astronomy Club of Kosova organizon: "Vrojtim me Teleskop - Star Party apo Ndejë Yjore"

Me datë 22.06.2021 (E Martë) nga ora 18:00-21:00 me vendtakim te Sheshi "Zahir Pajaziti" në Prishtinë, do t'i vendosim teleskopët për të Vrojtuar Diellin ditën, ndërsa në mbrëmje Hënën, planetet dhe yjet.

Kjo ngjarje organizohet nën përkrahjen dhe mbështetjen e Komunës së Prishtinës si pjesë e aktiviteteve për "Ditën/Muajin e Çlirimit" dhe shënimin e Ekuinoksit Veror.

Ju ftojmë të merrni pjesë në këtë ngjarje astronomike "Star Party-Ndejë Yjore" që organizohet anë e mbanë botës ku tani si çdo herë po shënohet edhe nga Kosova. Ftoni shoqninë dhe të gjithë te apasionuarit e shkencës dhe astronomisë. Përjetoni Universin nëpërmjet teleskopëve më të sofistikuar që klubi jonë i zotëron!!

Syzet Solare do të shpërndahen falas të mundësuara nga Astronomers Without Borders.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Të Tjera

Marketing