Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Yjet e Hollywood-it, do të mund të marrin pjesë në festivalin e Kanës

Film  |  10.06.2021 Ora 7:43   
Aktorët britanikë dhe amerikanë do të lejohen të marrin pjesë në Festivalin e Filmit në Kanë këtë vit, pasi Franca hapi përsëri kufijtë e saj për udhëtarët plotësisht të nga vendet e ndaluara më parë.
 
Rregullat e reja, të njoftuara nga zyrtarë nga Franca dhe Bashkimi Evropian, nënkuptojnë se ata që udhëtojnë në vend për festivalin nuk do të duhet të bëjnë karantinë pas arritjes, por duhet të tregojnë prova të vaksinimit dhe një test negativ PCR të marrë 72 orë para udhëtimit,
 
Rregullat nënkuptojnë që si Sean Penn, Wes Anderson, të cilët kanë drejtuar të dy filma konkurrues në Kanë dhe Adam Driver, i cili luan së bashku me Marion Cotillard në filmin fillestar, Annette, do të mund të marrin pjesë.
 
Ata që nuk janë vaksinuar do të duhet të japin një test negativ PCR 72 orë para udhëtimit.
 
Ndryshimet kryesore për të përballuar pandeminë Covid-19 në festivalin e këtij viti përfshijnë përdorimin e kërkuar të maskave gjatë të gjitha shfaqjeve, brenda dhe përreth qilimave të kuq.
 
Festivali i Filmit në Kanë zhvillohet nga 6 deri më 17 korrik.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing