Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

David Tennant bashkohet me kastin e “The Amazing Maurice”

Film  |  10.05.2021 Ora 7:36   
David Tennant është bashkuar me kastin e  “The Amazing Maurice”.
 
Aktori 50-vjeçar është përzgjedhur  për të dhënë hua zërin e tij për adaptimin e librit të të ndjerit Sir Terry Pratchett "The Amazing Maurice and His Educationaled Rodents", i cili është pjesë e serisë ikonike të autorit Discworld.
 
Rob Brydon, Ariyon Bakare, Julie Atherton dhe Joe Sugg gjithashtu janë përfshirë në filmin e ardhshëm, duke iu bashkuar yjeve të paralajmëruar më parë Hugh Laurie dhe Emilia Clarke.
 
Projekti i “Sky Cinema”, do të shfaqë gjithashtu zërat e David Thewlis, Himesh Patel, Gemma Arterton dhe Hugh Bonneville.
 
 
David ka punuar më parë në një projekt Pratchett duke luajtur si demoni Crowley në adaptimin televiziv të romanit të tij fantastik 'Good Omens'.
 
Toby Genkel dhe Florian Westermann do të drejtojnë filmin e ardhshëm, i cili  është planifikuar të dalë në vitin 2022.
 
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Film

Marketing