Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Finalja e "Line of Duty", shënon rekord shikueshmërie

Film  |  04.05.2021 Ora 8:15   
Episodi i fundit i dramës “One's Line of Duty”,  u shikua nga një mesatare prej 12.8 milion shikues të dielën në mbrëmje, dhe kjo shënoi një rekord të ri.

BBC tha se ishte episodi më i shikuar i çdo drame që nga fillimi i rekordeve moderne në 2002.

Shikuesit u akorduan për të zbuluar identitetin e organizatorit kriminal, H.

Finalja e kësaj drame mblodhi 56.2% të audiencës televizive të Mbretërisë së Bashkuar, sipas shifrave brenda natës.
Publiku i pikut pesë minutësh ishte 13.1 milion, midis 21:45 dhe 21:50.
 
Herën e fundit që një dramë televizive mori shifra më të larta të shikimit brenda natës ishte një episod i dramës policore “Heartbeat”, të ITV-së në shkurt të vitit 2001, e cila kishte një audiencë brenda natës prej 13.2 milion.
 
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing