Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Piktura “Game Changer” nga Banksy shitet për çmim rekord

Të Tjera  |  24.03.2021 Ora 11:19   

Një pikturë nga artisti Banksy që nderon punëtorët e kujdesit shëndetësor në Mbretërinë e Bashkuar ka vendosur një rekord të ri për artistin, duke u shitur për 16.7 milion £ (23.1 milion dollarë) në Christie's në Londër.

  “Game Changer”të cilën artisti enigmatik i rrugës i dhuroi Spitalit Universitar Southampton (UHS) në maj të vitit 2020 gjatë valës së parë të pandemisë, përshkruan një fëmijë të vogël duke luajtur me një infermiere lodër të Kryqit të Kuq të veshur me një pelerinë dhe maskë fytyre.

Përderisa në një  shportë aty pranë, figurinat e Batman dhe Spiderman qëndrojnë të harruara.

Komentet

Marketing

 

Tjera në Të Tjera

Marketing