Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

CEO i Octapus Energy “nuk kemi departament të burimeve njerëzore dhe teknologjisë” janë tradicionale

Të Tjera  |  24.02.2021 Ora 11:10   
 
Greg Jackson është themeluesi dhe CEO i Octopus Energy, një fillestar në Mbretërinë e Bashkuar me vlerë më shumë se 1.4 miliardë funte (2 miliard dollarë), duke shitur energji të gjelbër.

Pavarësisht se tani ka më shumë se 1,200 të punësuar, ai thotë se nuk ka interes në gjërat tradicionale si burimet njerëzore (HR) dhe departamentet e teknologjisë së informacionit (IT).

Ekziston një tendencë që ndërmarrjet e mëdha të "infantilizojnë" punonjësit e tyre dhe "ti mbysin njerëzit krijues në proces dhe burokraci", thotë Jackson. Departamentet e Burimeve Njerëzore dhe IT nuk i bëjnë punonjësit më të lumtur ose më produktivë në përvojën e tij, thotë ai. Kështu që ai nuk i ka ato.

Octopus Energy u krijua në 2015, e specializuar në energjinë e rinovueshme për familjet. Ajo ka pësuar një rritje të madhe, duke marrë firmat tradicionale të energjisë "gjashtë të mëdha" dhe tani furnizon më shumë se 1.9 milion shtëpi në Angli dhe po zgjerohet në vendet e tjera me programin e saj, të menaxhimit të energjisë.

Tani vlerësohet me më shumë se 1.4 miliardë paund (2 miliardë dollarë) nga investitorët privatë, me stafin e përhershëm që zotëron 5% të aksioneve të saj.
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Të Tjera

Marketing