Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Gillian Anderson vjen në rolin e Eleanor Roosevelt në antologjinë e “First Lady”

Film  |  23.02.2021 Ora 8:24   
Gillian Anderson ka arritur marrëveshje për të marrë rolin e zonjës së parë në në antologjinë e “The First Lady”.

Anderson do të vjen në rolin e Eleanor Roosevelt, që ishte zonja e parë e SHBA-së gjatë viteve 1933 – 1945. Ajo duke qenë e martuar me ish presidentin amerikan  Franklin D. Roosevelt,  shërbeu për katër vjet në këtë pozitë.
 
Ylli i X-Files, i cili luajti Margaret Thatcher në The Crown, është bashkuar me kandidatët e tjerë të 2021 për Golden Globe ,Viola Davis dhe Michelle Pfeiffer në dramën e ardhshme  “First Lady”.
 
Sipas The Hollywood Reporter, seriali i Aaron Cooley do të përqendrohet në zonjat kryesore amerikane Roosevelt, Betty Ford dhe Michelle Obama.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing