Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ndahen Duft Punk pas 28 vitesh (VIDEO)

Muzikë  |  22.02.2021 Ora 19:42   

Dyshja franceze e muzikës  elektronike Duft Punk kanë bërë të ditur se janë ndarë pas 28 vitesh bashkë në muzikë. Ata këtë njoftim e bënë përmes një  video lamtumirëse emocionuese të lansuar sot e hënë.

Ata mburren me një karrierë të mrekullueshme me katër albume kryesuese në top lista dhe gjashtë herë fitues të çmimit Grammy. 

 Ndarja vjen tetë vjet pasi Daft Punk, i përbërë nga Guy-Manuel de Homem-Christo dhe Thomas Bangalter në vitin 1993, lëshuan albumin e tyre të fundit Random Access Memories, duke shfaqur këngën Get Lucky e cila kryesonte top listat në të gjithë botën. 

Duft Punk gjithashtu bashkuan forcat edhe me The Weeknd për këngën Star Boy dhe I Feel It Coming në vitin 2016. /radioplus/

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing