Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Flick parashikon kthimin e Bayern-it kundër Lazio-s

Sport  |  22.02.2021 Ora 18:36   
Bayern Mynih ka shënuar një rënie të lehtë, por Hans Flick pret që ndeshja e Ligës së Kampionëve me Lazion të martën të rifokusojë mendjet.

Hansi Flick pret që Bayern Munchen të jetë "veçanërisht i motivuar" për kthimin e tyre në aksionin e Ligës së Kampionëve dhe këmbëngul se ai nuk bën justifikime për rënien e fundit të ekipit në formë.

Die Roten ndoqi një barazim 3-3 kundër luftëtarëve Arminia Bielefeld me një humbje zhgënjyese 2-1 ndaj Eintracht Frankfurt gjatë fundjavës.

 Këto rezultate kanë parë epërsinë e Bayernit në Bundesliga të shkurtuar në vetëm dy pikë, me RB Leipzig tani në distancë goditëse në vendin e dytë.

Të martën, Bayern vazhdon mbrojtjen e kurorës së tyre evropiane me ndeshjen e parë të ndeshjes së tyre të 16-të të fundit kundër Lazio-s në Romë, ku trajneri Flick pret të përqendrojë disa mendje.

Flick: Këto janë ndeshje speciale për ne "

"Unë nuk jam dikush që kërkon justifikime. Pjesa e parë nuk ishte e mirë kundër Bielefeld dhe Frankfurt. Ne patëm shumë ndeshje, por edhe skuadrat e tjera bënë", tha Flick në një konferencë shtypi para ndeshjes.

"Ne duhet të jemi në formën më të mirë në Ligën e Kampionëve. Këto janë ndeshje të veçanta për ne dhe unë pres që ekipi të jetë veçanërisht i motivuar.

 "Ne kemi një ide se si duam të luajmë. Ne duam të fillojmë ta tregojmë që nga fillimi i ndeshjeve. Unë kam besim të plotë se ekipi do ta bëjë atë të Martën.

" Një nga pozicionet e pakta që Bayern mund të merrte nga humbja në Frankfurt ishte kthimi i Leon Goretzka, i cili tani është rikuperuar nga koronavirusi dhe një dëmtim i vogël.

Mesfushori ndihmoi për të kontribuar në një paraqitje të përmirësuar të pjesës së dytë pasi erdhi si zëvendësues i pjesës së parë dhe Flick synon që Goretzka të fillojë kundër Lazio. "Nuk mund ta marrësh si të mirëqenë kur kthehesh nga një sëmundje si ajo. Ai do të luajë nga fillimi," shtoi ai.

"Ne do të shohim sa kohë mund të zgjasë. Shpresojmë që ai të mund të performojë siç bëri në 45 minutat e tij kundër Frankfurtit. Ai është i mirë për ndeshjen tonë."

 Flick gjithashtu konfirmoi që qendërmbrojtësi Niklas Sule do të udhëtojë në Romë të Martën, duke shtuar: "Ne kemi disa lojtarë që mbajnë goditje, Niklas Sule është njëri prej tyre.

 "Ne i dhamë atij një ditë shërimi sot dhe ai do të udhëtojë nesër"./radioplus
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing