Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Man Utd konfirmon: Paul Pogba do të jetë për disa javë jashtë me një dëmtim në kofshë

Sport  |  08.02.2021 Ora 18:41   
Manchester United do të jetë pa Paul Pogba-n për disa javë pasi mesfushori u dëmtua në barazimin 3-3 me Everton.

Lojtari i Muajit Janar ka qenë në formë të jashtëzakonshme dhe po performonte mirë ndërsa Reds kryesonin ndaj Toffees në pjesën e parë, vetëm për të sinjalizuar largimin e tij pas vuajtjes të një problemi që tani është diagnostikuar si një dëmtim i muskujve të kofshës.

 Fred zëvendësoi fituesin e Kupës së Botës pasi Reds në fund të fundit siguruan vetëm një pikë, përkundër një performance të jashtëzakonshme të përgjithshme në Old Trafford.

Një skanim u kërkua për të vlerësuar shkallën e dëmit dhe, për fat të keq, Pogba tani përballet me një largim nga fushat me lojërat kryesore brenda dhe jashtë vendit.

Është një dëmtim që do të duhen disa javë për tu shëruar, ”menaxheri Ole Gunnar Solskjaer informoi Mark Sullivan të MUTV në një intervistë ekskluzive të hënën pasdite.

“Ai sapo ka filluar shërimin e tij, duke punuar me stafin mjekësor dhe ne do ta kthejmë atë sa më shpejt dhe sa më të sigurt që të mundemi.

“Sigurisht, Pauli ka qenë shumë i rëndësishëm për ne dhe ne nuk do të ndërmarrim ndonjë rrezik. Disa javë patjetër./radioplus
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing