Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Zidane refuzon të garantojë se ai do të jetë ende trajneri i Real Madridit sezonin e ardhshëm

Sport  |  08.02.2021 Ora 18:30   
Trajneri i Real Madridit Zinedine Zidane thotë se ai ende ka një ekip të lartë pavarësisht një fushate të vështirë dhe beson se ai mban mbështetjen e klubit por nuk mund të jep ndonjë garanci se do të qëndroj në krye deri vitin e ardhshëm.

Zidane pati një shkëmbim të zjarrtë me gazetarët përpara fitores të së Shtunës së kaluar 2-1 në Huesca, në të cilën ai kërkoi më shumë respekt për veten dhe ekipin e tij dhe i sfidoi gazetarët të 'më tregoni në fytyrë nëse mendoni se duhet të shkoj'.

Ai ishte më i përbërë në konferencën për shtyp të së hënës përpara ndeshjes së Realit në shtëpi kundër Getafe-s por nuk donte të diskutonte nëse ai do të qëndronte derisa kontrata e tij  përfundon në qershor 2022.

 "Ne do të shohim për këtë, gjëja më e rëndësishme është se si ne punojmë çdo ditë, kjo është ajo që unë jam i shqetësuar me të," tha Zidane.

 'Ne nuk mund ta ndryshojmë atë që ka ndodhur, por gjithçka që mund të them është se ata që janë ende në klub meritojnë të jenë në gjendje të punojnë në paqe.

 Njerëzit mund të thonë çfarë të duan për ne, por ne do të vazhdojmë të besojmë në veten tonë. '

Zidane u largua nga Reali në maj 2018 një ditë pasi fitoi kurorën e tretë radhazi të Ligës së Kampionëve, vetëm për t'u kthyer si trajner marsin pasues pasi pasardhësit Julen Lopetegui dhe Santiago Solari u shkarkuan.

 Por ai përjashtoi dorëheqjen për herë të dytë dhe tha se ai kishte mbështetjen e hierarkisë së klubit, të cilët kanë qenë të lumtur me trajnerin në të kaluarën, por kurrë nuk e kanë shkarkuar atë./radioplus
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing