Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Modric dëshiron të përfundojë karrierën në Madrid por përballet me pasiguri për një marrëveshje të re

Sport  |  25.11.2020 Ora 7:57   
35-vjeçari është në vitin e fundit të marrëveshjes së tij aktuale në Real dhe do të jetë në gjendje të negociojë një largim nga Bernabeu në janar.
 
 Ish-fituesi i Topit të Artë ka humbur statusin e tij 'të paprekshëm nën Zinedine Zidane në muajt e fundit me francezin duke parë Federico Valverde si pasardhësin e kroatit.
 
Ndërsa ai mbetet një lojtar i rëndësishëm për Realin, Modric filloi vetëm 22 ndeshje në LaLiga sezonin e kaluar dhe ka qenë në ekipin e Zidane duke filluar XI një herë në tre ndeshje të Ligës së Kampionëve këtë fushatë.
 
Dhe ndërsa ai pranon se e ardhmja e tij aktualisht është e paqartë, ai mbetet i vendosur se nuk po mendon të largohet nga klubi.
 
Kur u pyet për ndeshjet që ai nuk i ka filluar, Modric u tha gazetarëve: 'Ndihem mirë. Këto lojëra që përmendni që nuk kam luajtur, është vendimi i trajnerit. Kur të vij, shpresoj ta ndihmoj ekipin dhe të bëj një punë të mirë '.
 
Lidhur me të ardhmen e tij, ai shtoi: 'Ndihem mirë, ndjehem i fortë dhe kam akoma shumë futboll në këmbë dhe forcë për të vazhduar, por le të shohim se çfarë do të ndodhë në të ardhmen.
 
'Shumë njerëz flasin dhe pyesin për situatën time, por le të shohim se çfarë do të ndodhë. Jam i qete Unë thjesht dua ta ndihmoj ekipin si gjithmonë.
 
'Unë e kam thënë shumë herë dhe do ta them përsëri, unë jam shumë i lumtur në Madrid dhe do të doja ta përfundoja karrierën time këtu, por le të shohim se çfarë do të ndodhë.
 
'Ndoshta keni menduar se përgjigjja ime ishte pak e ftohtë, sepse unë jam pyetur shumë herë dhe kam thënë të njëjtën përgjigje shumë herë.
 
Ndihem mirë dhe dua të qëndroj në Madrid për sa kohë që ndjej se mund ta ndihmoj ekipin.
 
'Kush nuk do të donte ta përfundonte karrierën e tij në Real Madrid? Por kjo varet nga shumë gjëra. Por nuk ka asnjë që të jetë më i lumtur se unë për të vazhduar në Real Madrid.
 
 ' Kur u pyet për një ribashkim të mundshëm me Gareth Bale në Tottenham, i cili është aktualisht i huazuar në Spurs, Modric përjashtoi lëvizjen duke pretenduar se ai ishte 'shumë i vjetër'.
 
 "Unë jam shumë i vjetër për t'u kthyer në Tottenham," i tha Modric FourFourTwo muajin e kaluar.
 
'Kam akoma një vit në Madrid dhe pastaj do të shohim se çfarë do të ndodhë. 'Ndihem mirë dhe dua të vazhdoj të luaj futboll edhe për disa vite. Unë jam i përqendruar në Madrid dhe gjërat që mund të arrijmë këtë sezon.
 
'Më pas do të ulem të flas me menaxhmentin dhe do të kërkojmë një zgjidhje të përshtatshme për të gjithë. Unë kam krijuar një marrëdhënie të mirë me të gjithë njerëzit e klubit dhe pavarësisht se çfarë do të ndodhë nuk do të ketë problem. '/radioplus
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing