Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Dua Lipa fiton çmimin “Kënga e preferuar Pop / Rock” në AMA

Muzikë  |  24.11.2020 Ora 7:27   
 
Këngëtarja Dua Lipa ka fituar çmimin e saj të parë American Music Awards,   “Kënga e preferuar Pop / Rock”  me këngën 'Don't Start Now'.

“Faleminderit shumë. Faleminderit AMA. Faleminderit të gjithë fansave dhe dëgjuesve, jam shumë mirënjohëse  dhe ndihem e nderuar. Kjo është kaq emocionuese, dhe unë kam humbur fjalët. Faleminderit shumë ekipit tim”, ka thënë Lipa.
Dua Lipa doli  në skenën “Royal Albert” interpretoi hitin “Levitating” për American Music Awards.

Ajo nuk mund të performonte në ceremoninë në Los Anxhelos të Dielën në mbrëmje për arsye kufizimeve të udhëtimeve shkaku i  koronavirusit.

 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing