Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Spanja çmonton një Gjermani të mjerueshme

Sport  |  18.11.2020 Ora 10:10   
Spanja çmontoi një Gjermani të mjerueshme në Sevilje të martën në mbrëmje, duke rezervuar vendin e tyre në finalet e Ligës së Kombeve UEFA.

Golat nga Alvaro Morata, Ferran Torres dhe Rodri i futin Spanjollët në epërsinë e pjesës së parë 3-0, hera e parë që Gjermania kishte pranuar tri gola në periudhën e hapjes që nga viti 2006 - por gjërat do të përkeqësoheshin edhe më shumë për vizitorët.

Torres i Manchester Cityt do të kompletonte hat-trickun e tij me një dy golësh pas pushimit përpara poshtërimit të Die Mannschaft 6-0 - humbja e tyre më e madhe që nga viti 1931 - u konfirmua me një goditje nga zëvendësuesi Mikel Oyarzabal në fazën e mbylljes./radioplus
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing