Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Suarez tregon për miqësinë me Messin pasi u largua nga Barcelona për Atletico Madridin

Sport  |  16.11.2020 Ora 11:18   
Luis Suarez mbetet shok i ngushtë me Lionel Messi por biseda e futbollit është jashtë tryezës mes ish-shokëve të ekipit.

Suarez u detyrua të largohej në Barcelona pasi Ronald Koeman e konsideroi atë të tepërt ndaj kërkesave dhe që atëherë ka vazhduar të lulëzojë në Atletico Madrid.

Messi u përpoq të kërkonte largimin e tij nga Nou Camp në një sagë tërheqëse transferimi por mbeti në klub dhe është ende në kontakt me Suarez.

Uruguajani tha për Marca: 'E vërteta është që ne flasim shumë, por sinqerisht flasim për jetën tonë.'

'Kohët e fundit ishte ditëlindja e një prej fëmijëve të mi, gjithashtu e tij. Ne folëm për jetën, virusin, gjithçka, por shumë pak për futbollin, për golat që na mungojnë ose për sistemet taktike.

"Ne shqetësohemi më shumë për mënyrën se si është familja sesa për atë që ndodh në futboll".

Suarez, 33, gjithashtu u hap për dhimbjen e daljes së tij nga Barcelona, ​​ku ai ishte vendosur si një favorit i fortë i tifozëve që kur u bashkua nga Liverpoolin në 2014.

"Unë isha i trishtuar dhe i lënduar nga mënyra se si u largova - unë tashmë e thashë atë," vazhdoi ai.

'Por kur ata ta mbyllin një derë, pesë (klube) të tjera hapen para jush ku vlerësojnë punën, profesionalizmin dhe trajektoren time. Ndihem krenar.

'Aty ku ata nuk më donin mua, ishte një tjetër që më donte. Gjeta lumturinë dhe po e shijoj këtë moment tani. '

Suarez ka shënuar pesë gola në LaLiga në gjashtë ndeshje për ekipin e Diego Simeone dhe tashmë ka provuar vlerën e tij për klubin kryeqytetas.

Ai pa dyshim do të ketë rrethuar 21 nëntorin në kalendar pasi do të përballet me Barcelonën për herë të parë që nga largimi dhe do të ketë shansin për të vendosur një të tillë në klubin katalanas./radioplus
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing