Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Cristiano Ronaldo mund të kthehet në Manchester United

Sport  |  12.11.2020 Ora 16:36   
Cristiano Ronaldo u bë një emër i famshëm ndërsa ishte në Manchester United dhe, tani 35 vjeq, sulmuesi aktual i Juventusit mund të bëjë një kthim të bujshëm në Old Trafford.
 
Reprezentuesi Portugez, i cili tashmë ka shënuar gjashtë gola në gjashtë ndeshje të Serie A deri më tani këtë sezon, u largua nga klubi anglez në 2009 ndërsa u bashkua me Real Madrid për një tarifë rekord në atë kohë.
 
"Burimet tona në Manchester dhe Porto konfirmojnë që Manchester United e ka tunduar Cristiano Ronaldon me një kthim në klub sezonin e ardhshëm," lexoi cicërimat e gazetarit ESPN Christian Martin.
 
"Portugezi po e analizon atë. Juventusi do të negocionte nëse ai do të kërkonte [lëvizjen].
 
" Cristiano ka një kontratë në Juventus deri në qershor 2022 dhe ai u pa si një nënshkrim i rëndësishëm për klubin pasi ata kërkuan të shkonin në nivel tjetër, por ndikimi financiar i pandemisë COVID-19 ka bërë që paga e tij e madhe të jetë bërë një barrë e rëndë.
 
 Ndërsa ai po luante për Real Madrid në 2014, Cristiano pranoi se ai do të dëshironte që një ditë të kthehej në Manchester United.
 
"Unë e dua Mançesterin," deklaroi ai. "Të gjithë e dinë këtë.
 
"Manchester është në zemrën time. Tifozët janë të pabesueshëm dhe unë do të doja të kthehesha një ditë."
 
Cristiano kaloi gjashtë vjet në Old Trafford, midis 2003 dhe 2009, dhe në atë kohë ai ngriti tre tituj të Premier League dhe një Champions League.
 
Ai shënoi 118 gola në 292 ndeshje para se të bashkohej me Real Madrid për 96 milion euro./radioplus
 

Komentet

Marketing

 

Tjera në Sport

Marketing