Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Lampard mbron rekordin e mbrojtes të Chelsea-t përpara ndeshjes me Sevillan

Sport  |  19.10.2020 Ora 17:25   
Frank Lampard ka mbrojtur rekordin e mbrojtes të Chelsea-t këtë sezon përpara ndeshjes të së martës në Ligën e Kampionëve kundër Sevilla.

Chelsea filloi fushatën e tyre të Ligës së Kampionëve kundër fituesve të Ligës së Evropës në Stamford Bridge pasi ka pësuar nëntë gola në pesë ndeshje të Premier League.

Ata dy herë dorëzuan epërsitë në barazimin 3-3 kundër Southampton të Shtunën. Lampard pranon që ka një problem në pjesën e prapme por thotë se skuadra e tij po pranon në numër të lartë pavarësisht se lejon një sasi relativisht të ulët të gjuajtjeve.

"Unë vazhdoj të flas për nevojën për punë dhe mënyrën se si gjërat mund të marrin kohë. Ne po luajmë me lojtarë të rinj dhe është e kuptueshme që të kemi momente kur flas për menaxhimin e lojës," tha ai.

"Duhet të punohet me kohën. Është një mësim që duhet të merret. Unë jam i vetëdijshëm për statistikat dhe statistika tjetër është se ne jemi te dytët që kemi pranuar goditjet e më pak.

"Është diçka për të cilën jemi të vetëdijshëm me rekrutimin tonë dhe në fushë me lojtarët për t'u siguruar që jemi vendosur mirë."/radioplus
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing