Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Phil Collins është bashkuar me këngëtar te tjerë te njohur dhe kanë kërkuar që të mos ua shfrytëzojnë këngët !

Muzikë  |  16.10.2020 Ora 11:47   
 
Phil Collins është bashkuar me këngëtar te tjerë te njohur dhe kanë kërkuar që të mos ua shfrytëzojnë këngët e tyre në fushatat e Presidentit Donald Trump.

Collins është i pakënaqur me përdorimin e hitit të tij In The Air Tonight në ngjarjet politike dhe ai ka dërguar një letër, duke kërkuar që të zgjedhin një këngë tjetër.
 
Përveq Collins edhe Neil Young, Dexys Midnight Runners, Panic! In The Disco, Rolling Stones, Linkin Park dhe Tom Petty kanë kerkuar të ndalohet përdorimi i muzikës së tyre në tubimet e fushatës rizgjedhëse.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing