Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ancelotti: 'Unë e kam mbështetur Interin'

Sport  |  16.10.2020 Ora 10:27   
Carlo Ancelotti thotë se Stefano Pioli dhe Paolo Maldini kanë bërë një punë të jashtëzakonshme dhe zbulon se ai e kishte mbështetur Interin kur ishte fëmijë.

“Milani po bën mirë. Pioli dhe Maldini kanë bërë një punë të jashtëzakonshme në gjashtë muajt e fundit, ”tha ish-trajneri i Milanit për La Gazzetta dello Sport në prag të derbit të Milanos.

"Unë kurrë nuk kam pasur dyshime në lidhje me cilësitë e Maldinit si drejtor futbolli. Kur ju jeni një person i mirë, nuk mund ta merrni gabim. Përvoja është një kërkesë e rëndësishme, por ju e fitoni atë vetëm në vijën e frontit.

“Inter ka forcuar ekipin gjatë verës. Ata mund të thyejnë hegjemoninë e Juventusit. Në përgjithësi, unë mendoj se sezoni më i pasigurt i dekadës së fundit.

“[Antonio] Conte është një profesionist i shkëlqyeshëm. Ndonjëherë flasim në telefon, ai ka një dëshirë të ashpër për të përmirësuar dhe zgjeruar kulturën e tij të futbollit. Janë ata si ai që i bëjnë skuadrat të fitojnë. ”

“Stefano [Pioli] është një person i vlefshëm, si njeri dhe si trajner. CV e tij flet vetë: ka arritur rezultate të shkëlqyera në çdo skuadër që ai ka qenë trajner. ”

Zlatan Ibrahimovic do të kthehet në aksion pasi të shërohet nga Covid ndërsa Inter ka gjashtë lojtarë që aktualisht janë pozitivë.

“Ibra është Ibra. Kur gjen një futbollist si ai, godet çmimin e parë. Motivimi dhe krenaria kanë qenë gjithmonë forca e tij, Ibra është një profesionist i jashtëzakonshëm. ”

Në anën tjetër të fushës, Romelu Lukaku do të jetë kërcënimi më i madhi për Rossonerët.

“Këtu në Everton ai la një kujtim shumë të mirë. Të gjithë flasin shumë mirë për Lukakun. Nuk e njoh, por nga ai duket një lojtar i personalitetit dhe karakterit. Ai është një qendërsulmues modern: ai shënon gola dhe bën një punë të madhe për ekipin. ”

Trajneri i Toffees tregon se ai e mbështeste Interin kur ishte fëmijë.

“Si fëmijë, unë isha një Interistë sepse u magjepsa nga ekipi i Helenio Herrera. Ata më dhanë një këmishë të Sandro Mazzola, në ato ditë këto gjëra ishin një gjë e rrallë. Milani, megjithatë, është klubi që ka shënuar jetën time: së pari si lojtar dhe më pas si trajner ”.

Në fund ai ndan mendimet e tij për emërimin e Pirlo-s si trajner i Juventusit.

"Kur dëgjoj se ai është ende i papjekur për të qenë trajner i Juventusit, unë përgjigjem se  kërkon njohuri të temës dhe përvojë për të qenë një trajner dhe Pirlo ka shumë kompetencë."/radioplus
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing