Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Aguero në radarin e Interit ndërsa bisedimet e kontratës me Manchester City-n ngecin

Sport  |  15.10.2020 Ora 10:27   
Inter thuhet se është i etur për të nënshkruar me sulmuesin e Manchester City Sergio Aguero në një transferim falas pasi bisedimet mbi një rinovim të kontratës kanë hasur në vështirësi.

Nerazzurët ishin të lidhur shumë me një lëvizje për Lionel Messi gjatë verës, dhe duket se ata mbeten të etur për zbarkimin e një Argjentinasi në një formë apo në një tjetër.

La Gazzetta dello Sport raporton se Interi foli me Aguero përsëri në maj në lidhje me një lëvizje të mundshme nëse lëvizja e propozuar e Lautaro Martinez në Barcelonë do të ndodhte.

Lautaro përfundoi duke qëndruar i cili ftohu bisedimet, por duket sikur Interi nuk ka hequr dorë nga përpjekja e tyre për të sjellë Il Kun në Itali.

Kontrata e 32-vjeçarit me Manchester City skadon në fund të sezonit dhe bisedimet mbi një marrëveshje të re kanë ngecur.

Si rezultat, një aventurë e re mund të jetë në horizont për Aguero - i cili mbush 33 vjeç në qershor - me Interin që shpreson që ndikimi i bashkatdhetarit Javier Zanetti do të jetë i mjaftueshëm për ta sjellë sulmuesin në Stadio Giuseppe Meazza./radioplus
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing