Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Ronaldo ka të ngjarë të humbasë ndeshjen e Barcelonës

Sport  |  14.10.2020 Ora 9:31   
Është jashtëzakonisht e vështirë për Cristiano Ronaldon të luajë për Juventusin kundër Barcelonës pas diagnozës së tij me COVID-19, pasi ai mund të ndalohet nga protokolli i UEFA-s.

Fituesi i Topit të Artë doli pozitiv për Coronavirus ndërsa ishte në detyrë ndërkombëtare me Portugalinë.

Protokolli i UEFA kërkon që një lojtar të jetë COVID-negativ për të paktën shtatë ditë para se të lejohet të luajë në një ndeshje të Champions League ose Europa League.

Duke marrë parasysh Ronaldon që ishte test pozitiv më 13 tetor dhe përplasja e Juve në Barcelonë është caktuar për 28 Tetor, do të jetë jashtëzakonisht e vështirë për të që të rikuperohet me kohë.

"Pjesëmarrësit nga Grupi 1 ose Grupi 2 të cilët kanë verifikuar konfirmimin se tani janë rikuperuar nga virusi janë të ftuar të paraqesin dokumentacionin për këtë në UPAP, duke përfshirë datën e diagnozës së virusit, historinë e plotë mjekësore përkatëse dhe çdo dokument tjetër mjekësor në këtë kontekst p.sh. Testi SARS-CoV-2-RNA ose ndonjë test tjetër laboratorik ”, thuhet në protokollin e publikuar nga UEFA.

"Kjo duhet të sigurohet të paktën një javë para Ndeshjes së radhës të ekipit UEFA."

CR7 me siguri do të humbasë ndeshjet e ardhshme kundër Crotone dhe Dinamo Kyev./radioplus
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing