Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Muriqi mungon në ndeshjet e Kosovës

Sport  |  06.10.2020 Ora 17:23   
Sulmuesi i Lazios, Vedat Muriqi thuhet se nuk do të udhëtojë për t'u bashkuar me Kosovën, pasi ai aktualisht është duke u rikuperuar nga një dëmtim.

Tuttomercatoweb zbulon se sulmuesi i ri nuk është larguar nga Formello, ku ai do të mbetet për të punuar në shërimin e tij nga një tendosje që pësoi në gusht.

Ish-qendërsulmuesi i Fenerbahces ka humbur një ndeshje për klubin e tij të ri për shkak të dëmtimit, kombinuar me një provë pozitive për koronavirusin.

Muriqi, i cili ka luajtur 23 herë për Kosovën, do të humbasë ndeshjen kundër Maqedonisë së Veriut në kualifikimet për Kampionatin Evropian dhe më pas dy ndeshjet e Ligës së Kombeve të UEFA-s kundër Sllovenisë dhe Greqisë këtë muaj./radioplus

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing