Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Eleni Foureira do të përfaqësojë Qipron përsëri në Eurovision 2021

Muzikë  |  21.09.2020 Ora 10:05   
Këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira, do të përfaqësojë Qipron përsëri në Eurovision 2021.

E ftuar në shfaqjen “Stin Folia ton Koukou”, ajo pranoi një propozim zyrtar nga RIK në mënyrë që të përfaqësonte Qipron në Eurovision 2021. Kjo është hera e parë që RIK propozon zyrtarisht një artist për Eurovision 2021 dhe bëhet e ditur publikisht.

Kujtojmë se shqiptarja nga Fieri ka pikasur me perfomancat e saj plot energji dy vite më parë.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing