Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ZYRTARE: Higuain transferohet në Inter Miami

Sport  |  18.09.2020 Ora 16:37   
Gonzalo Higuain ka kaluar zyrtarisht nga Juventusi në Inter Miami në MLS. ‘Jam i sigurt se do të jetë një përvojë e mrekullueshme’.

Sulmuesi u njoftua zyrtarisht si sulmuesi i ri i Inter Miami dhe argjentinasi dëshiron të kontribuojë për të ndihmuar ekipin për të ‘arritur objektiva të rëndësishëm’.

“Së pari, unë dua të falënderoj Inter Miami për përpjekjen që ata bënë për të më blerë. Jam i sigurt se do të jetë një përvojë e mrekullueshme në jetën time, ”tha ai për faqen zyrtare të klubit.

"Kjo është ajo që unë po kërkoja, një përvojë e re në një Ligë të re dhe në një qytet të bukur.

"Jam i lumtur që jam këtu dhe që gjithçka është bërë zyrtare."/radioplus

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing