Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Gareth Bale: Tottenham në bisedime për të nënshkruar me Uellsianin dhe mbylljen e Sergio Reguilon

Sport  |  16.09.2020 Ora 16:21   
Tottenham Hotspur janë në bisedime për të ri-nënshkruar me sulmuesin e Uellsit Gareth Bale nga Real Madrid dhe janë duke mbyllur një marrëveshje për shokun e tij të skuadrës Sergio Reguilon.

Bale, 31 vjeç, u largua nga Spurs për t'u bashkuar me Realin për një rekord të atëhershëm botëror 85 milion £ në 2013 dhe që atëherë ka shënuar më shumë se 100 gola dhe ka fituar katër tituj të Ligës së Kampionëve.

"Gareth ende i do Spurs", tha agjenti i tij Jonathan Barnett për BBC Sport Wales. "Është vendi ku ai dëshiron të jetë".

Të dy Bale dhe mbrojtësi i majtë Reguilon ishin lidhur me Manchester United./radioplus

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing