Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Suarez ka tre alternativa pasi dështon kalimi te Juve

Sport  |  16.09.2020 Ora 16:14   
Largimi nga  Barcelona i Luis Suarez për në Juventus ka kolapsuar, por Atletico Madrid dhe Paris Saint-Germain kanë hyrë në garë për uruguajanin.

Kthimi i bujshëm i lidhur me çështjen e pasaportaësdhe ndryshimi i mendjes brenda menaxhmentit të Juventusit thuhet se i ka lënë Suarez tre opsione.

Sipas AS, Suarez mund të qëndrojë në Barcelona, ​​të transferohet në Atletico Madrid ose Paris Saint-Germain.

Trajneri i Atletikos, Diego Simeone thuhet se i ka hapur dyert Amerikano Jugorit që të bashkohet me të në Madrid, ndërsa Finalistët e Ligës së Kampionëve PSG mund t'i ofrojnë atij një ribashkim me Neymar në Parc des Princes.

AS raporton se Barcelona ka frikë se ai do të qëndrojë i vendosur, pasi sulmuesi është i pakënaqur me trajtimin në Katalonjë dhe nuk është i gatshëm të lëvizë derisa të marrë pagën e plotë për vitin e fundit të kontratës së tij për ndërprerjen e kontratës më herët.

Gazeta pretendon se Atletico Madrid duhet të largojë Alvaro Moratan ose Diego Costa para se ata të mund t'i ofrojnë Suarez një vend në skuadër dhe nuk do të jenë në gjendje të përputhen me pagën e tij aktuale./radioplus
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing