Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

La casa de +

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 12:00 - 13:45

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - UPTOWN FUNK! (VIDEO)

Muzikë  |  11.09.2020 Ora 10:48   
Në datën 11 shtator të vitit 2015, kënga "Uptoën Funk!" nga Mark Ronson dhe Bruno Mars është bërë kënga e 5-të më e shitur në histori të muzikës në Britani të Madhe.

Singli ishte shitur mbi 2 milionë kopje duke kapërcyer kështu legjendën Paul McCartney me këngën "Mull Of Kintrye", shkruan RadioPlus.

Kënga poashtu është video e gjashtë më e shikuar në platformën Youtube, me 3.9 miliardë shikime. 


Komentet

Marketing

 

Tjera në Muzikë

Marketing