Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Inter 2-1 Bayer Leverkusen: Romelu Lukaku ndihmon italianët të arrijnë në gjysmëfinalen e Europa League

Sport  |  11.08.2020 Ora 11:12   
Interi u kualifikua lehtë në gjysmëfinalen e Europa League, pasi golat nga Nicolo Barella dhe Romelu Lukaku i ndihmuan atyre të siguronin një fitore 2-1 ndaj Bayer Leverkusen në Dusseldorf Arena.

Shënjestra e Chelseat, Kai Havertz, i dha shpresë Leverkusenit në atë që mund të provonte ndeshjen e tij të fundit me një rezultat të marrë para gjysmës së parë, por nuk mjaftoi pasi skuadra e Antonio Conte rezervoi vendin e tyre në katër të fundit në Gjermani.

Interit iu mohuan dy penallti pas rishikimit të VAR por ato vendime u treguan jomateriale pasi një sezon tjetër që premtoi një shpresë të tillë për Leverkusen edhe një herë përfundoi me zhgënjim.

Inter do të përballet me fituesit e çerekfinales së së martës midis Shakhtar Donetsk dhe Basel për një vend në finale më 21 gusht./radioplus
 
Vlerësimi I Lojtarëve:
Bayer Leverkusen: Hradecky (8), Lars Bender (6), Tah (6), Tapsoba (5), Sinkgraven (6), Baumgartlinger (6), Palacios (6), Havertz (7), Demirbay (7), Diaby (6), Volland (6).

Zv: Bailey (6), Amiri (n/a), Alario (n/a), Wendell (n/a), Bellarabi (5).

Inter Milan: Handanovic (6), Godin (7), de Vrij (6), Bastoni (6), D'Ambrosio (7), Barella (7), Brozovic (7), Gagliardini (6), Young (7), Lukaku (9), Martinez (7).

Zv: Sanchez (6), Moses (6), Eriksen (7), Skriniar (n/a).

Lojtari I ndeshjes: Romelu Lukaku.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing