Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ZYRTARE: Cristiano Ronaldo u emërua si MVP i Vitit te Juventusi

Sport  |  10.08.2020 Ora 13:58   
Klubi i Juventusit shkruan:

’Ishte një sezon shumë i gjatë, me një kampionat që zgjati gati 11 muaj. Një ndalesë e papritur ndaloi gjërat, por kur gjërat filluan përsëri ne fituam ... përsëri. Midis të gjithë këtyre përbërësve, ekziston një element që ka qenë i vazhdueshëm: golat e Cristiano Ronaldos.

Për dekada askush nuk kishte arritur të arrijë 30 gola pikërisht në kampionat për Juventusin, dhe Ronaldo, i cili arriti këtë moment historik në kohën e rekordit, shpesh ishte vërtet vendimtare dhe thelbësore. Disa, madje edhe të jashtëzakonshme: e mbani mend kokën e tij mahnitëse kundër Sampdoria te Marassi?

Për golat e tij, klasën e tij, gjakftohtësinë e tij, udhëheqjen e tij dhe të qenit kampion absolut, Cristiano Ronaldo ishte lojtari më i votuar nga tifozët e Juventus gjatë gjithë vitit.

Prandaj, Cristiano merr çmimin MVP i Vitit, Mundësuar nga eFootball PES2021.

Urime, kampion! ''

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing