Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Alanis Morisette debuton me album pas 8 vitesh

Muzikë  |  29.07.2020 Ora 10:44   
Këngëtarja veterane, Alanis Morissette po rikthehet me album të ri.

Artistja kanadeze ka punuar në studio incizuese rreth realizimit të albumit të saj të nëntë, “Such Pretty Forks in the Road” i cili do të lansohet këtë të premte, shkruan RadioPlus.

Ky do të jetë albumi i saj i parë në tetë vjetët e fundit, dhe fillimisht ishte planifikuar të lansohej në muajin prill por është shtyrë për disa muaj shkaku i pandemisë së koronavirusit.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing