Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Pamje të rralla HD nga planeti Mars (Video)

Të Tjera  |  23.07.2020 Ora 17:20   

Pamje të planetit Mars të kapura nga NASA janë edituar dhe janë bërë edhe më cilësore nga një skuadër e adhuruesve të hapësirës.

Youtuberi britanik ElderFox Documentaries ka marrë mijëra foto dhe i ka kthyer ato në High Definition, duke krijuar një video dhe duke i siguruar botës në këtë mënyrë pamjen e parë të qartë të planetit të kuq, shkruan koha.net, përcjellë RadioPlus.

Skuadra e ka përshkruar dokumentarin e tyre si “një ndjesi e vërtetë e të qenit në Mars”. Videoja është publikuar më 17 korrik dhe ka më shumë se 2.3 milionë shikime.

Videoja 10 minutash u lejon shikuesve të bëjnë një minitur virtual në planetin Mars. Imazhet në video janë të vërteta dhe janë postuar nga NASA në faqen zyrtare.

Komentet

Marketing

Tjera në Të Tjera

Marketing