Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Sonda "Hope" niset për në Planetin Mars

Të Tjera  |  20.07.2020 Ora 10:57   
Misioni i parë historik i Emirateve të Bashkuara Arabe në Mars është duke u zhvilluar, pas një ngritje të suksesshme  të Sondes Hope që u nis ne një raketë H2-A nga Japonia.
 
Kjo sond do të udhëtoj 500 milion km për të studiuar motin dhe klimën e planetit.
 
Dy përpjekjet e mëparshme për të filluar nisjen gjatë javës së kaluar kan dështuar  për shkak të motit të pafavorshëm.
 

Komentet

Marketing

Tjera në Të Tjera

Marketing