Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - LENNY KRAVITZ (VIDEO)

Muzikë  |  26.05.2020 Ora 14:09   
Sot feston ditëlindjen e 56-të, këngëtari, producenti dhe aktori amerikan, Lenny Kravitz.

Me muzikë ai filloi në vitin 1981, ku në ato vite ai performoi në zhanre të ndryshme si rock, blues, RnB, reagge, jazz e tjera, shkruan RadioPlus.

Ai është artisti i parë që ka fituar dy herë rresht cmimin "Best Male Rock Vocal Performance" në Grammy, dhe ka fituar cmime tjera si MTV Video Music Awards dhe Brit Awards. Lenny Kravitz vazhdon të jetë aktiv në botën e muzikës.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing