Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Capello: 'Kush e di nëse Milani ka të drejtë?'

Sport  |  20.05.2020 Ora 10:04   
Ish-trajneri i Milanit, Fabio Capello deklaron se "shumë klube do të vuajnë" duke luajtur në stadiume boshe kur Serie A të  rinisë dhe tregon "mungesën e vazhdimësisë" aktuale te kuqezinjtë.

Capello solli në shtëpi katër Scudetti gjatë kohës së tij me Djajtë, përfshirë sezonin e pamposhtur në vitet 1991-92, dhe nuk është i sigurt nëse ish-punëdhënësi i tij po bën gjënë e duhur duke planifikuar të fillojë përsëri vetëm me të huajt në krye.

“Rossonerëve u mungon vazhdimësia. Ata e kishin [Gennaro] Gattuso, por e shkarkuan për të marrë [Marco] Giampaolo, të cilin e zëvendësuan me [Stefano] Pioli, ” tha ai për Libero. "Ata kishin Boban dhe Maldini, të cilët, njërit ia treguan derën.

Tani ata kanë vendosur të mbështeten plotësisht te të huajt, përfshirë këtu trajnerin. Kush e di nëse ata po bëjnë gjënë e duhur? "

73-vjeçari është gjithashtu i shqetësuar për "periudhën e shkurtër" midis kthimit në stërvitje dhe rifillimit në Serie A.

“Gjëja e rëndësishme është të fillojmë përsëri. Sidoqoftë, periudha midis rifillimit të stërvitjes dhe ndeshjeve është shumë e shkurtër.

"Sidomos pasi lojtarët kanë qenë joaktivë për dy muaj. Dhe ndeshjet [pas dyerve të mbyllura] nuk do të jenë reale, nuk do të ketë nxehtësi nga publiku. Shumë klube do të vuajnë "./radioplus

 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing