Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Lautaro këshillohet që ti bashkohet Barcelonës

Sport  |  19.05.2020 Ora 11:12   
Një nga ish-agjentët e Lautaro Martinez e ka këshilluar sulmuesin të largohet nga Interi dhe të bashkohet me Barcelonën. "Shko dhe luaj me futbollistin më të mirë në botë."

Adrian Ruben Fernandez është President i futbollit të të rinjve në Racing Club dhe ishte një figurë kyçe në zbulimin e potencialit të Martinez, para transferimit të tij prej 22.7 milion eurosh në Inter në verën e vitit 2018.

"Ai ishte një djalë shumë i zgjuar, i përqendruar dhe i përulur," itha ai për Sport.

"Lautaro gjithmonë e dinte që ai dëshironte të ishte një futbollist profesionist. Ai bëri gjithçka të mundshme për ta arritur atë dhe kurrë nuk e humbi vëmendjen për objektivin e tij të madh.

"Ai refuzoi një ofertë nga Real Madrid sepse ne biseduam me njerëzit që e duan Racing dhe ata që janë përgjegjës.

"Ne i thamë se gjëja më e rëndësishme për të në atë kohë ishte të rrinte me ne, të debutonte me Racing dhe të kalonte kohë në Argjentinë.

"Për fat të mirë ai na dëgjoi dhe ai bëri debutimin e tij zyrtar në ligë më 31 tetor 2015, në moshën vetëm 18 vjeç, duke zëvendësuar atë dhe të vetmin Diego Milito.

“E vërteta është se në Itali, Lautaro po tregon gjithçka që ne mendojmë se mund të japë. Ai na befasoi dhe akoma na befason çdo ditë sepse gjithmonë po përmirësohet dhe, pavarësisht se është kaq i ri, ai tashmë veçohet si një sulmues i plotë dhe si një gol i pastër.

Duke pasur parasysh këtë, Fernandez u pyet nëse argjentinasi duhet të bashkohej me Lionel Messi në sulmin Barçës.

"Unë e di se gjithçka do të shkojë shumë mirë për të në Barcelona duke luajtur përkrah Messit dhe që Lautaro do të jetë një zëvendësim i shkëlqyeshëm për Luis Suárez.

"Ai është trashëgimtari ideal, ai ka aftësi barbare dhe Barca do ta lejojë atë të zhvillohet si një futbollist dhe si një njeri.

"Unë do t'i them atij të shkojë dhe të luajë me futbollistin më të mirë në botë, i cili është ende vetëm 32 vjeç dhe ka 3-4 sezone të tjera përpara tij.

“Duke qenë shoku i skuadrës së Messit në Barcelona do të përfitonte më së miri prej tij dhe do t'i ndihmonte ata të ishin në harmoni të përsosur edhe për Argjentinën.

"Lautaro dhe Leo mund të arrijnë ta kuptojnë njëri-tjetrin në mënyrën më të mirë në fushë."/radioplus
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing