Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Kthehet Ronaldo

Sport  |  19.05.2020 Ora 11:03   
Lojtari i Juventusit, Cristiano Ronaldo është rikthyer në qendrën e stërvitjeve pas 72 ditësh mungesë nga J Village, duke iu nënshtruar testeve mjekësore para se të rifillojë stërvitjen.

Pasi Juventus mundi Interin 2-0 me 8 Mars, sulmuesi portugez udhëtoi për në Madeira për të mësuar se Serie A ishte pezulluar dhe shoku i skuadrës Daniele Rugani kishte dalur pozitiv për koronavirus.

Ronaldo mbeti në Portugali për dy muaj në shoqërinë e familjes së tij dhe është izoluar për dy javët e fundit, që nga kthimi i tij në Torino.

Sot, superylli do t’i nënshtrohet testeve të kërkuara mjekësore për rifillimin në J Medical dhe do të kthehet në stërvitje për herë të parë që nga ndalesa.

Calciomercato.com konfirmoi ardhjen e tij këtë mëngjes./radioplus
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing