Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Kopertinat e albumeve ikonë të Jackson 5 dhe The Beatles I përshtaten distancimit shoqërorë

Muzikë  |  28.03.2020 Ora 22:04   
Një artist ka bërë një ri-dizajnim të kopertinave ikonë të albumeve më të famashme të Jackson 5 dhe The Beatles, duke I përshtatë me situatën që gjendemi tani, atë të koronavirusit dhe disatncimit shoqërorë.

Në vend që të grumbulloheshin së bashku Jackson 5 janë distancuar në kopertinën e albumit të tyre, duke rezultuar në një kopertinë shumë të lezetshme për këtë kohë.

Ndërsa një nga kopertinat më të famshme të albumit “Abbey Road” të The Beatles, shihen anëtarët e bendit duke kaluar rrugën ne vija të bardha, por në distancë të përshtatshme për rregullat e dhëna.

Po ashtu ky artist ka bërë edhe ndryshime në kopertinën  e albumit të bendit Oasis, të cilët në ri-dizajnim kalojnë rrugën në anë të kundërta me njëri tjetrin. /radioplus/   

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing