Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Kina asnjë rast të ri vendas me koronavirus, 34 raste vijnë nga jshtë

Të Tjera  |  19.03.2020 Ora 11:18   
Pas shpërthimit të koronavirusit në Kinë, sot vjen lajmi I mirë se atje nuk është paraqitur asnjë  rast I ri me COVID -19. Ndërsa në vatrën e këtij virusi në Wuhan, gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 8 persona.

Megjithatë në Kinë sot janë raportuar 34 raste të reja, por asnjë nga vendi. Të gjithë të infektuarit vijnë nga jashtë kifijve të Kinës.

Meqë nuk ka asnjë rast të ri të infektuar të vendasve  është një lajm I mirë dhe shpresëdhënës por ekspertët kanë thënë se nëse për 14 diitë radhazi  nuk shfaqet asnjë rast I ri me Covid-19, atëherë do të mendohet seriozisht për heqjen e të gjitha ndalesave, si hapjen e të gjitha bizneseve si dhe të hiqen kufizimet në udhëtim.

Deri më tani vetëm në Kinë janë raportuar më shumë se 81 mijë të infektuar ndërsa janë regjistruar mbi 3 mijë të vdekur./radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Të Tjera

Marketing