Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

E Mërkura - dita më vdekjeprurëse e shpërthimit të Koronavirusit në Hubei

Të Tjera  |  13.02.2020 Ora 9:11   
      Rreth 242 vdekje nga koronavirusi i ri u regjistruan në provincën kineze Hubei të Mërkurën - dita më vdekjeprurëse e shpërthimit.
Ka pasur gjithashtu një rritje të madhe të numrit të rasteve, me 14.840 njerëz të diagnostikuar me virus. Hubei ka filluar përdorimin e një përkufizimi më të gjerë për të diagnostikuar njerëzit - që përbën pjesën më të madhe të rritjes së rasteve.
     
       Kina  ka shkarkuar dy zyrtarë të lartë në provincën Hubei disa orë pasi u zbuluan shifrat e reja. Deri në rritjen e së Mërkurës, numri i njerëzve të diagnostikuar në Hubei - aty ku u shfaq shpërthimi - ishte duke u stabilizuar. Por rastet e reja dhe vdekjet në provincë kanë shtyrë numrin kombëtar të vdekjeve mbi 1.350 - me gati 60,000 infeksione në total.

Komentet

Marketing

Tjera në Të Tjera

Marketing