Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Box Office – Filmi “1917” në majë të klasifikimit

Film  |  13.01.2020 Ora 13:14   
Filmi I kompanisë Universal  Pictures “1917” ishte fjala më e madhe këtë  fillim muaji. Filmi I cili tregon ngjarje të vendosur gjatë Luftës së Parë botërore, ka arritur të ngjitet në majë të klasifimit të filmave më të shikuar në Amerikë.

Me gjithsej 36.5 milionë dollarë të fituara në vikend filmi “1917” me regjisor Sam Mendes, kështu vendos në vendin e dytë “Star Wars: Episode IX- The Rise of Skywalker”, I cili me gjithsejt 4 javë në këtë klasifikim dhe me vetëm 15 milion dollarë të fituara.

Vendin e tretë e mban filmi “Jumanji: The Next Level” I cili këtë vikend arriti të grumbullojë 14 milionë dollarë. Ndërsa në anën tjetër filmi “Like A Boss” si depërtim I ri këtë vikend me 10 milionë fitime arriti të kualifikohet I katërti.

Ndërsa filmi me titull “Just Mercy” mbyll top 5-shen e filmave më të shikuar me gjithashtu 10 milion të grumbulluara gjatë këtij vikendi./radiplus/
 
 

Komentet

Marketing

Tjera në Film

Marketing