Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - NELLY FURTADO (VIDEO)

Muzikë  |  02.12.2019 Ora 11:47   
Ditëlindjen e 41-të sot feston këngëtarja dhe tekstshkruesja kanadeze, Nelly Furtado.

Famën më të madhe e arriti në vitin 2000 kur debutoi me albumin “Ëhoa, Nelly!”, ku 10 këngë të setit ishin në Billboard Hot 100. Poashtu me albumin e tretë, “Loose”, Nelly ka shitur mbi 12 milionë kopje albume, ku në përgjithësi regjistron plotë 40 milionë kopje të shitura sosh, shkruan RadioPlus

Ajo ka fituar çmime si Grammy Award, Latin Grammy Award, Billboard Music Award dhe MTV Video Music Award.


 

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing