Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

Jurgen Klopp dhe Pep Guardiola në LMA Hall of Fame

Sport  |  29.11.2019 Ora 9:50   
Jurgen Klopp dhe Pep Guardiola janë futur të dytë në listën e Bulevardit të Famës të  Shoqatës së Menaxherëve.

Menaxherët e Liverpoolit dhe Manchester Cityt ndoqën gjurmët e legjendave përfshirë Brian Clough, Sir Bobby Robson dhe Arsene Wenger duke u shtuar në listën e vlerësuar të trajnerëve të LMA.

Të dy aktualisht po luftojnë  në krye të Premier Leagues, pasi Guardiola kërkon të ruajë titullin për vitin e tretë të njëpasnjëshëm dhe Klopp synon të fitojë titullin e parë me Liverpoolin.

Ata luajtën kokë më kokë në Anfield në fillim të këtij muaji, me Liverpool duke dalë fitues  3-1 dhe duke fortifikuar vendin e tyre në krye të tabelës./radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing