Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - PEARL THOMPSON (VIDEO)

Muzikë  |  08.11.2019 Ora 11:29   
Ditëlindjen e 62-të sot feston anëtari i grupit The Cure, Pearl Thompson.

Bendi përbëhej së bashku me Robert Smith, Michael Dempsey dhe Lol Tolhurst që u formua në vitin 1976. Me album debutuan po atë vit ku lansuan “Three Imaginary Boys”, shkruan RadioPlus.

ME Thompson, bendi lansuan edhe katër albume të tjera duke pasur suksese madhore. Pearl Thompson vazhdon të jetë aktiv në botën e muzikës.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing