Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - DAVID GUETTA (VIDEO)

Muzikë  |  07.11.2019 Ora 11:43   
Sot feston ditëlindjen e 52-të, DJ, producenti dhe tekstshkruesi francez, David Guetta.

Ai është aktiv në botën e muzikoës që nga viti 1984, duke lansuar albumin e tij të parë në vitin 2002. Suksesin më të madh e arriti më këngën “One Love” të lansuar në vitin 2009. Guetta ka shitur mbi 9 milionë albume dhe 30 milionë kopje këngësh anembanë botës, shkruan RadioPlus.

Në vitin 2011, ai është shpallur edhe DJ I vitit nga revista “DJ Mag Top 100 DJs”.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing