Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

'Messi është nga një planet tjetër' - Vidal vlerëson mbizotërimin e yllit të Barcelonës

Sport  |  30.10.2019 Ora 10:06   
Mesfushori i Barcelonës, Arturo Vidal tha se kapiteni  superylli Lionel Messi është 'nga një planet tjetër' pasi argjentinasi bëri një superperformancë kundër Real Valladolid.

Messi ishte më i dalluari me dy gola të shënuar dhe dy asistime derisa kampioni i La Ligës Barca mundën Valladolidin 5-1 në Camp Nou të martën.

Prezantuesi ndërkombëtar i Argjentinës Messi  vendosi Vidal me një pasim maestral para se të shënonte një goditje të lirë mahnitëse – e 50-ta e karrierës së tij për klubin dhe vendin - përpara gjysmës së kohës./radioplus/
 

Komentet

Marketing

Tjera në Sport

Marketing