Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - NE-YO (VIDEO)

Muzikë  |  18.10.2019 Ora 11:14   
Ditëlindjen e 40-të sot feston këngëtari, tekstshkruesi dhe producenti amerikan, Ne-Yo.

Famën filloi ta marrë në vitin 2004 kur punoi këngën “Let Me Love You” për këngëtarin Mario. Një vit më vonë ai lansoi edhe albumin Stay duke u certifikuar edhe platinum. Edhe me albumet tjera, Ne-Yo ka pasur shumë sukes duke fituar edhe çmime Grammy dhe çmime të tjera të rëndësishme, shkruan RadioPlus.

Ai ka shitur mbi 30 milionë kopje albumesh në SHBA.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing