Radio Plus 102.2 FM

call + 383 44 776 000

Plus n'4

Radio +

102.2FM

Profili

 E Hëne  - E Premte

 16:00 - 18:00

+383 44 776 000

Livestream

Dëgjo Radio Plus Live

ON THIS DAY - BRUNO MARS (VIDEO)

Muzikë  |  08.10.2019 Ora 11:34   
Ditëlindjen e 34-të sot feston këngëtari, tekstshkruesi dhe producenti I njohur amerikan, Bruno Mars. 

Karrierën muzikore e filloi në vitin 2009 me Atlantic Records, duke lansuar këngë si “Nothin on You” dhe “Billionaire” që arritën suksese të mëdha. Edhe gjatë viteve deri tani, ai vazhdon me suksese në botën e muzikës, duke shitur mbi 200 milionë kopje këngësh dhe 26 milionë kopje albumesh, shkruan RadioPlus.

Ai ka fituar poashtu 11 çmime Grammy, tre Brit Awards, nëntë American Music Awards dhe posedon tre rekorde Guinness.

Komentet

Marketing

Tjera në Muzikë

Marketing